Hizmetlerimiz
Pilates, Fitness, Havuz & ve daha fazlası
LIFE LINE SPORTS CENTER
Hizmetlerimiz
Havuz
Havuz

Tüm kasları güçlendirir Çoğu geleneksel spor salonu egzersizi belirli bir kas grubunu çalıştırmaya yöneliktir. Büyük bir kısmı, eklem ve kemik problemi olanlar için de tehlikelidir. Yüzme ise bütün kas gruplarını eşit şekilde çalıştırır, eklem ve kemiklerin korunmasına yardımcı olur.

Pilates
Pilates

Pilates’in, 100 yıllık bir geçmişi olan asıl amacı kontroloji metoduyla zihin ve beden bütünlüğünü öngören, denge, nefes ve hareket sistemlerinin sentezi olduğunu anlatan İlknur Arslan, eklem ve kemikleri hayat boyu korumak için kasları güçlendirmeye, esnetmeye ve özellikle içsel karın kaslarının kuvvetlendirilmesine yardımcı olan bir sistem olduğunu belirtti.

Bölgesel Zayıflama
Bölgesel Zayıflama

İhtiyaç fazlası enerjiyi vücut yağ olarak depo eder. Normal koşullarda diyet ve spor ile bu yağ ortaya çıkan eksik enerji ihtiyacını karşılamak üzere yakılmak için kullanılır. Ancak bu zahmetli ve bazen de uzun zaman alan bir disiplindir. Günümüzde bir çok insan, hızlı ve daha kolay zayıflama yöntemi olan bölgesel zayıflama yöntemlerini tercih ediyor. Bölgesel zayıflama yöntemleri, çeşitli teknolojiler kullanarak depo edilmiş yağ hücresinin yapısının bozulmasını sağlar. Yapısı bozulan yağ hücreleri vücut tarafından kullanılamayacak duruma geldiğinden daha fazla saklanmaz; ter ve idrar olarak vücuttan atılır. Bu sayede hızlı ve kolay bir şekilde zayıflama sağlanmış olur.

Step-Aerobik
Step-Aerobik

Step- Aerobik; müzik eşliğinde, tempolu açma germe hareketlerinden oluşan bir spordur. Spor, zayıflama ya da kilo alma gibi amaçlar için zoraki yapıldığında hayli külfetli olabilmektedir. Çünkü zayıflama ve kilo alma düzenli yemek ve spor ile beraberinde insan iradesi de gerektirdiğinden durum hayli karmaşık bir hal almaktadır. İşte, Step-aerobik programları bu durumu ortadan kaldırmakta; sizlere müzik eşliğinde çok eğlenceli bir ortamda spor yapma, spor yaparken zevkle vakit geçirme imkanı sağlamaktadır

Halter
Halter

Ağırlık kaldırma antrenmanları sadece plajdaki en seksi kişilerden biri olmak için yapılmaz. Evet, tabii sonuçlarından biri budur ama sağlığınız için daha farklı faydaları da vardır. Düzenli yapılan ağırlık kaldırma antrenmanları, kas kütlenizin artmasını, yağ miktarınızın azalmasını, kalbinizin güçlenmesini, kemiklerinizin yoğunluğunun artmasını sağlar ve aynı zamanda depresyon riskini önemli ölçüde azaltır.

Sauna
Sauna

Sauna, derideki kılcal damarları genişletir ve kan basıncınızı dengeler. Vücut ısınız 1-2 derece artarak mikrop ve virüslere karşı savunma sisteminizi güçlendirir Hasta iken veya olmak üzereyken sauna ilaç vazifesi görecektir. Spor aktiviteleri sonrası sauna,yorgunluğunuzu atacağınız en uygun yerdir. Profesyonel sporcuların hepsinin çalışma takviminde sauna seansları ayrı bir yer tutar. Damarlarınızı genişleterek, yorgunluğa sebep olan laktik asitin kaslar arasından atımını kolaylaştırır.

Spa
Spa

SPA terapisi kan dolaşımını hızlandırıyor ve bu etkisi nedeniyle selülit tedavisinde kullanılıyor. Vücuttaki ölü derilerin atılmasını sağlıyor, cildi pürüzsüzleştiriyor ve cilt sağlığını olumlu yönde etkiliyor. Vücuttaki yağların atılmasına yardımcı oluyor. SPA terapisi, sindirim sisteminin düzenli olarak çalışmasına yardımcı oluyor. Dinlendirici ve ferahlatıcı etkisi nedeniyle kişiyi günün stresinden uzaklaştırıyor ve rahatlamasını sağlıyor. Dinlendirici ve rahatlatıcı etkisiyle uyku bozukluklarının tedavi edilmesine yardımcı oluyor. Kasların gevşeyerek rahatlamasına ve eklem rahatsızlıklarının giderilmesine yardımcı oluyor. Benzer şekilde romatizmal hastalıkların giderilmesine de yardımcı oluyor.

Koşu Bandı
Koşu Bandı

Kilo vermek istiyorsanız bunu spor aletlerini kullanarak daha hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Koşu bandı spor aletleri arasında diyetinize yardımcı olabilecek bir en faydalı alettir. Yer sıkıntısı yaşayanlar içinde güzel bir cihazdır. Bunun nedeni ise koşu bantlarının katlanılabilirlerini bulabilmeniz. Koşu bandını kullanarak hem kilo verebilir hem de ağrılarına karşı tedavi yöntemi olarak kullanabilirsiniz. Teknolojinin gelişmesiyle de bu aletler gelişmiştir. Bunun en büyük faydaları arasında gösterebileceğimiz mahareti ise siz üzerinde koşarken kalp atışınızı, yaktığınız kaloriyi ve koştuğunuz mesafeyi görmeniz mümkün. Bu aletlere sadece evinizde değil spor salonlarında bulmanızda mümkündür. Diyet listesine uyarsanız ve size söylenen şeyleri yaparsanız daha hızlı bir kilo yakımı yapabilirsiniz.